Začínáme

Vítáme Vás na portálu Rady v nouzi, určeném obyvatelům území obcí s rozšířenou působností Pardubice a Chrudim.

Jsme rádi, že Vás tu můžeme přivítat. Znamená to totiž, že si uvědomujete svoji zranitelnost a rizika, kterým jsme všichni vystaveni. Na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace pro to, abyste případnou mimořádnou událost s přehledem zvládli.

Hlavní obsah portálu je rozdělen do tří bloků:

Co dělat
Pod tímto odkazem naleznete rady a doporučené postupy pro případ vzniku mimořádné události nebo krizové situace.

Rizika v okolí
Pokud má člověk na nastalé nebezpečí správně reagovat, musí také vědět, co v okolí jeho bydliště hrozí a na co se tedy připravovat. Součástí portálu je proto přehled jednotlivých druhů nebezpečí, s nimiž se v našem okolí můžete setkat.

Aktuální situace
Pokud už k nějaké nepříjemné události dojde nebo se k ní schyluje, můžete v mnoha případech předejít škodám nebo dokonce ohrožení vlastního života. Tím nejjednodušším, co můžete udělat, je sledovat aktuální situaci a například se včas připravit na evakuaci. Na portálu Radyvnouzi.cz proto naleznete také atuální situaci – stavy vodních toků, srážky, vítr nebo vydané výstrahy.

Další části portálu

Víme, že v případě mimořádné události, je na nějaké procházení internetu pozdě. Připravili jsme proto stručný leták a další pomůcky, které Vám mohou řešení mimořádné události usnadnit. Budeme rádi, pokud si je předem vytisknete a naleznou místo třeba na Vaší lednici nebo u důležitých dokumentů.

Určitě se také nezapomeňte podívat na stránku, která se věnuje připravenosti domácnosti. Přemýšleli jste někdy třeba nad tím, jak byste zvládli několikadenní výpadek elektrické energie?

Až si vše přečtete, můžete si otestovat své znalsoti v našem on-line testu. A pokud i potom něco nebude jasné, vyzkoušejte naši poradnu.